/go gräv. en massa stenar i ett område på 256x256x64Lön utbetalas. Jag har en lönepott på 500 000mm som jag kommer dela upp och ge till alla som kommer till
/go gräv minst en gång. Utbetalnignen sker när allt är utgrävt!-Allt du har grävt får du behålla och t.ex. sälja vidare i /go gallerian eller andra shoppar!
-Du kommer gräva i naturen, så jag har bara en haste-beacon placerad i mitten av grävområdet, som tyvärr inte täcker hela området. Jag tänker inte palcera ut flera beacons i naturen.
Jag kan tänka mig höja lönepotten om försäljnignen i /go au går bra!
EDIT1: Lönen höjdes från 250K till 300K.
EDIT2: Lönen höjdes till 350K.
EDIT3: Lönen höjdes till 400K. - Dessutom nya villkor. Lönen fördelas på alla arbetare som kommer till
/go gräv, samt antalet dagar varje grävare har besökt platsen. De som har kommit dit flera dagar får en större andel av lönen än de som bara har arbetat där en dag. Dessutom får ni bonusar i /go au. läs mer längre ner!EDIT4: Lönen är på 500k. - och jag lägger in en överraskning som jag avslöjar vid avslutat jobb!
Tack för allt! Löner betalas ut inom kort!